Alumni

2019

Will Simpson- (2018 4a Kingco MVP) Skyline HS- Drafted 18th Round- Pittsburgh Pirates (2019 Draft), University of Washington
Dawson Baracani- (2019 Kingco 4A MVP)- Skyline HS- Mesa CC Arizona
Jacob Dahlstrom- Eastside Catholic HS- Bellevue College (Bellevue, WA)
I-ly Huse- Lake Washington HS- Colorado School of Mines
Zach Sanidad-Eastside Catholic HS- Washington State University
Nation Wood- (2019 3a/2a Kingco MVP)- Lake Washington HS- Saddleback College (California)
Nate Fitzgibbons- Eastlake HS- University of Washington
Dylan Matsuoka- – Eastlake HS- Spokane Falls CC
Brandham Ponce- (2019 NPSL MVP)- Federal Way HS- Central Arizona CC
Will Armbruester- Eastside Catholic HS- University of New Mexico

2018

Bryson Beltran, Eastside Catholic HS 2018 – Gonzaga University
Michael Hansell, Eastlake HS 2018- Grand Canyon University, Mesa CC (Arizona)
Will Scott, Mount Si HS 2018 – Colorado School of the Mines
Daniel Qin, SKyline HS 2018 – Amhurest College
Noah Shaw, Sammamish HS 2018 – Bellevue College (Omaha, NB)
Nick Woodward, IMG Academny (FL) 2018 – Cal Lutheran University
Michael Dilworth, Stadium HS 2017 – Columbia Basin College
Bryce Delay, Overlake HS 2018 – Hendrix College (AR)

2017

Nick Solomon, Mount Si HS 2017 – Columbia Basin College
Dax Kringle, Skyline HS 2017 – Sierra College (California)
Dylan Ames, Skyline HS 2017 – Bellevue Community College, University of Hawaii- Hilo
Max Nealon, Eastside Catholic HS 2017 – Pacific University
Eric Sarver, Shoreline HS 2017 – Coppin State University
Alec Gomez, Eastlake HS 2017 – Yakima Valley Community College, Gonzaga University
Cole Galvagno, Eastside Catholic HS 2017 – University of Washington

2016

Collin Anderson, Mount Si HS 2016 – Whitworth University (2017), Whitman College
Connor Knutson, Skyline HS 2016 – University of Portland
Ian Miller, 2015 – Green River CC
Jackson Brodman, Eastside Catholic HS 2016 – Whitman College
Jack Simpson, Skyline HS 2016 – Bucknell University
John Ostrander, Seattle Prep 2-16 – Washington University in St. Louis
Max Berger, San Juan Hills HS 2015 – Green River CC
Sam Harrington, Liberty HS 2016 – Central Washington University
Tyler Haselman, Liberty HS – UCLA
Zakk Weber, Eastlake HS – Green River CC

2015

Kollin Malsam, Eastside Catholic HS 2015 – Washington State University
Griffin Mueller, Eastside Catholic HS 2015 – Northern Colorado

2014

Ryan Tarbert, Eastside Catholic 2014 – Pepperdine University
Max Escarda, Eastlake HS 2014 – Columbia Basin College
Tristan Cates, Sammamish HS 2014 – Whitman College
Alex Robichaux, Eastside Catholic 2014 – Whitworth College
Rory Walters, Mount Si 2014 – SW Oregon CC
Connor Graham, Eastlake HS 2014 – Clark College
Kirk Boe, Eastlake HS 2014 – Clark College

2013

Ryan Pladson, Eastlake HS 2013 – Linfield College
Alex Foley, Eastside Catholic HS 2013 – Trinity University
Connor Swift, Mount Si HS 2013 – Columbia Basin College
Gunnar Buhner, Mount Si HS 2013 – Abilene Christian University
Blake Gillespie, Eastside Catholic HS 2013 – Trinity University
Hayden Meier, Eastside Catholic HS 2013 – Columbia Basin College
Taylor Wright, Eastside Catholic 2016 – Oregon State
Austin Hall, Mount Si HS 2013 – Shoreline CC

2011

Sam Hellinger, West Seattle HS 2013- Gonzaga University – Drafted 39th Round by the Seattle Mariners
Frank Airey, Ballard HS 2014 – University of Puget Sound
Grant Peirotti, Kennedy HS 2011- Cuesta CC (California)
Rickie Jin, Odea HS 2011- Southwest Oregon CC
Spencer Scott, Garfield HS 2011- Green River CC
Robb Lane, Mt. Si HS 2011- Central Washington University
Beau Besaw, Seattle Lutheran HS 2011, College of the Sequoias (California)
Ethan Potter, Eastlake HS 2011- Spokane Falls CC
Trevor Taylor, Mt Si HS 2012- Tacoma CC
Nick Gagner, Cedarcrest HS 2012- Edmonds CC
Ben Wessel, Liberty HS 2012- Yakima Valley CC